Aktualnie znajdujesz się na:StartPoradyCzytaj dalej

Porady

Jak dbać o lakier na samochodzie?

 

Pamiętajcie, aby do mycia auta nie stosować detergentów typu płyny do mycia naczyń ponieważ ich celem jest walka z tłuszczem, a to może być szkodliwe dla lakieru samochodowego. Lakierowi szkodzi słońce oraz sól i powodują one matowienie oraz pękanie lakieru, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać odpowiednimi środkami powłokę lakieru w naszym aucie.

Podstawa to myć i woskować specjalnymi środkami, które usuwają brud i zabezpieczają lakier przed blaknięciem i pękaniem.
Do mycia auta nie należy stosować detergentów typu płyny do mycia naczyń ponieważ ich celem jest walka z tłuszczem, a to może być szkodliwe dla lakieru samochodowego.
Lakierowi szkodzi słońce oraz sól i powodują one matowienie oraz pękanie lakieru, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać odpowiednimi środkami powłokę lakieru w naszym aucie.

Dla starszych aut zalecana jest regeneracja lakieru, która polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej warstwy lakieru. Możemy to zrobić sami jeśli lakier nie jest jeszcze w bardzo złym stanie, jeśli jednak jest już bardzo matowy i porysowany to oddajmy samochód do specjalistycznego zakładu. Na lakier po regeneracji należy nałożyć wosk, który uzupełnia drobne ubytki powstałe w wyniku utleniania się lakieru oraz drobne ryski. Starsze samochody lepiej polerować pastę, a nowsze tak zwanym mleczkiem. Samochód woskujemy dopiero po całkowitym wyschnięciu samochodu. Taka operację powtarzajmy regularnie 2 razy do roku. Woskuje się kołowymi ruchami dokładnie każdy centymetr karoserii. Po wyschnięciu pasty lub wosku należy wypolerować aż do uzyskania ładnego połysku. Uważajmy żeby wosk nie dostał się na szybe bo później ciężko jest szybę z tego doczyścić.